Aktualności

Serwis i konserwacja pompowni pożarowych oraz zestawów hydroforowych

Data publikacji: 08.10.2021

Serwis i konserwacja pompowni pożarowych oraz zestawów hydroforowych. Pompownie pożarowe oraz zestawy hydroforowe wymagają systematycznych serwisów oraz konserwacji. Jeśli mają spełniać swoje przeznaczenie warto dbać o ich regularne przeglądy, bezpieczeństwo przede wszystkim, a sprawny sprzęt to zdecydowanie ułatwi.

Czym jest pompownia pożarowa, jakie ma zastosowanie?

Pompowania pożarowa sama w sobie jest po prostu pomieszczeniem, w którym znajdują się pompy bądź także inne urządzenia, które służą do zasilania wszelkich instalacji gaśniczych. To tak naprawdę od pompowni zależy całe powodzenie w akcji gaśniczej. To przy jej udziale pod wpływem ciśnienia odbywa się wypływ wody prowadzący do urządzeń gaśniczych. Co za tym idzie, jeśli nie będzie ona sprawna niestety w momencie powstania zagrożenia pożarem akcja gaśnicza nie przyniesie zamierzonych skutków.

Zestawy hydroforowe

Zestawy hydroforowe mają podobne zastosowanie jak pompownie pożarowe, jednakże różnią się formą ich użytkowania. Stosujemy je przede wszystkim dla zapewnienia odpowiedniego ciśnienia w układzie sieci wodociągowej. Ciśnienie te umieszczane jest w specjalnym zbiorniku, który ma zapewnić stały dostep do wody w budynkach mieszkalnych lub komercyjnych. Ciśnienie w zestawach hydroforowych jest ściśle określone, dzięki czemu są w stanie zapewnić stały i równie silny napływ wody. W momencie kiedy potocznie rzecz ujmując ciśnienie będzie zbyt niskie to i również strumień wody będzie coraz słabszy.

Dlaczego serwis i konserwacja jest tak bardzo ważna?

Wspomniane wcześniej bezpieczeństwo jest oczywiście kluczowe. Jednakże w momencie zestawów hydroforowych w grę wchodzi także zapewnienie budynkom mieszkalnym wody. Te dwie kwestie są mocno ze sobą powiązane. Jeśli przykładamy uwagę do sprzętu jakim dysponujemy czy to pompowanią pożarową czy zestawem hydroforowym warto także o nie zadbać. Sam zakup oraz instalacja to nie wszystko. Każdy sprzęt potrzebuje uwagi oraz raz na jakiś czas przeglądu przez odpowiednich fachowców. Warto dodać, że doświadczenie Flame Protect będzie dodatkowym atutem.

Serwis i konserwacja na co powinno się zwrócić uwagę:

  • warunki eksploatowanego zestawu hydroforowego bądź pompowni pożarowej
  • kontrola uszczelnień oraz mechanicznych uszkodzeń
  • ewentualna wymiana armatury bądź orurowania
  • usunięcie wycieków
  • sprawdzenie odpowiedniego dla urządzenia ciśnienia

Niewykonywanie serwisów i konserwacji skutki

Jeśli liczymy na zwykły łut szczęścia to możemy się bardzo niemiło zaskoczyć. Oczywiście nowy sprzęt będzie działał bez zarzutu, jednak użytkowanie samo w sobie może przynieść różne skutki. Wyrobienie się materiałów czy pojawiające się rozszczelnienia mogą okazać się poważnymi usterkami na przyszłość. Tylko w skrajnych przypadkach brak regularnych przeglądów może doprowadzić do uszkodzeń układu pompowni pożarowej czy zestawu hydroforowego.
Regularne prace serwisowe i konserwacyjne mają przede wszystkim na celu usunięcie pojawiających się już drobnych czy błahych usterek, które zaniedbane mogłyby prowadzić do poważnych uszkodzeń. Dlatego też jeśli chcemy uniknąć raz, że zagrożenia życia, a dwa, większych kosztów warto wpisać prace serwisowe i konserwacyjne na stałe do kalendarza.

Flame Protect idealnym wyborem dla serwisu i konserwacji pompowni pożarowych i zestawów hydroforowych

Zastanawiając się gdzie szukać pomocy odnośnie przeglądów serwisowych oraz konserwacji wybór firmy Flame Protect będzie najodpowiedniejszym wyborem. Zajmujemy się instalacjami pożarowymi, a także hydroforowymi od wielu lat. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie i przede wszystkim fachowe doświadczenie w tej branży. Współpracujemy tylko z najlepszymi producentami, przez co oferowane usługi są zawsze na najwyższym poziomie. Stale podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników zapewni Państwu należytą ochronę oraz także wiedzę, która pozwoli dokonać odpowiedniego wyboru zarówno produktów jak i również serwisu czy konserwacji.
Jeśli użytkowany sprzęt ma służyć na lata warto zadbać o jego odpowiedni serwis, którym zajmą się nasi wykwalifikowani pracownicy, zachęcamy do kontaktu.

1