Aktualności

Naprawa systemu oddymiania oraz przegląd i kalibracja sensorów systemu detekcji gazów CO/LPG-Warszawa Wola

Data publikacji: 14.01.2020

Przed nami rozpoczął się kolejny rok pełen wyzwań !

W ubiegłym tygodniu wykonaliśmy m.in. naprawę systemu oddymiania opartego na UCS 6000 oraz przegląd systemu i kalibrację sensorów detekcji gazów CO/LPG w garażu podziemnym.

Niezawodność systemu detekcji CO i LPG uzależniona jest od właściwej eksploatacji i regularnej konserwacji. Detektory wyposażone są w sensory odpowiedzialne za wykrywanie gazu, które z upływem czasu zwiększają swoją czułość (zaczynają reagować na stężenia gazów niższe niż wartości początkowe). W związku z powyższym wymagają przeprowadzenia procesu kalibracji przed upływem określonego przez producenta okresu. Nieskalibrowane w odpowiednim czasie detektory mogą powodować fałszywe alarmy uwidaczniając zwiększone koszty energii elektrycznej, wykorzystanej do pracy wentylatorów w nieruchomości.

Kontrole działania systemów detekcji CO i LPG należy przeprowadzać zgodnie z zaleceniami producenta urządzeń, zawartymi w DTR, zwykle nie rzadziej niż raz w roku. Kontrola polega na podaniu gazu testowego bezpośrednio do detektora i sprawdzeniu odpowiedzi systemu – uruchomienie alarmu, załączenie tablic ostrzegawczych, uruchomienie wentylacji. Tylko regularnie wykonywane czynności serwisowe systemów detekcji CO i LPG gwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania garaży i parkingów podziemnych.

1