Aktualności

Stały nadzór przeciwpożarowy w budynkach. Na czym polega?

Data publikacji: 15.09.2020

Ochrona przeciwpożarowa wiąże się głównie z bezpieczeństwem. Oddanie danego obiektu do użytku wiąże się ze spełnieniem wielu warunków. Jednym z nich jest zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń przeciwpożarowych wraz z dodatkowym oznakowaniem, sprzętem oraz systemami sygnalizującymi zagrożenie.
Stały nadzór ppoż to wykonywanie wszystkich obowiązków związanych z ochroną przeciwpożarową obiektów. Jest to kontrola i pilnowanie wszelkich instalacji, systemów oraz zabezpieczeń. Do prowadzenie stałego nadzoru przeciwpożarowego potrzebne jest także dokumentacja. Każda osobna kontrola wiąże się z dokładnym opisaniem wykonanych działań oraz z wyszczególnieniem wszystkich niedoróbek i uszkodzeń, które w trybie natychmiastowym trafiają do firmy odpowiedzialnej za realizację serwisów i napraw.

W jaki sposób prowadzony jest nadzór przeciwpożarowy?

Jak sama nazwa wskazuje. Nadzór jest przeprowadzony w sposób stały. To oznacza, że firma, która specjalizuje się w przeglądach i kontrolach przeciwpożarowych dobiera odpowiednie terminy. Przez cały okres trwania umowy, właściciel obiektu może dzwonić w kwestiach doradczych. Opracowanie dokumentów dotyczących ochrony ppoż jest koniecznym warunkiem w ramach uzyskiwania pozwoleń na użytkowanie obiektu.

Co wchodzi w zakres działań nadzoru ppoż?

Grupa specjalistów w dziedzinie zabezpieczeń przeciwpożarowych to najlepsza kadra jaka może zająć się przygotowaniem opracowań i dokumentacji dotyczącej bezpieczeństwa na podstawie wdrożenia kolejnych nadzorów. Obowiązkiem firmy zajmującej się profesjonalnymi usługami przeciwpożarowymi jest przede wszystkim:

  • przeprowadzanie kontroli obiektów w sposób regularny i zgodny z przekazaniem dokumentacji dotyczącej bezpieczeństwa przeciwpożarowego;
  • wprowadzanie działań zapobiegających w sytuacji odnalezienia wadliwych systemów i instalacji, tj. zapewnienie serwisu i naprawy uszkodzonego sprzętu ppoż;
  • sporządzenie instrukcji Bezpieczeństwa Przeciwpożarowego (zawarcie planów ewakuacji i postępowań na wypadek wybuchu pożaru);
  • szkolenie nowych pracowników w danym zakładzie w zakresie bezpieczeństwa ppoż;
  • współpraca z instytucjami państwowymi w ramach zapewnienia ochrony ppoż.

Nadzór przeciwpożarowy w Flame Protect – Warszawa, Otwock, Piaseczno, Pruszków, Wołomin

Kwestie związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym z pewnością należą do jednych z podstawowych warunków utrzymania zgód na kontynuację użytkowania obiektów. Nadzór przeciwpożarowy prowadzony przez fachowców z Flame Protect to gwarancja profesjonalnych usług. Bezpieczeństwo ppoż to elementarne działania administratorów budynków. Sprawdź nasze usługi i zdecyduj się na kompleksowe rozwiązania, które pomogą Ci na uniknięcie niepotrzebnych komplikacji. Skuteczne zabezpieczenia, instalacje oraz sprzęt gaśniczy. W ramach naszych usług możesz także skorzystać ze stałego nadzoru przeciwpożarowego na terenie takich miast jak Warszawa, Otwock, Piaseczno czy Wołomin.

Zobacz również: Ochrona przeciw pożarowa warszawa

1