Aktualności

Oznakowanie (ppoż) przeciwpożarowe – przepisy, do których musisz się dostosować

Data publikacji: 14.07.2020

Wszystkie obiekty, a szczególnie zakłady pracy wymagają określonych oznakowań w celu utworzenia zabezpieczeń. Odpowiednie oznakowania to przede wszystkim elementarne działania wchodzące w zakres BHP i PPOŻ. Mają one na celu ułatwić pracownikom przemieszczanie się po obiekcie w razie wybuchu pożaru lub w wyniku pojawienia się innego zagrożenia. Sprawnie przeprowadzona ewakuacja zależy w dużej mierze od oznakowań, dlatego tak istotne jest ich prawidłowe rozmieszczenie w przestrzeni danego budynku.

Jakie oznakowania wyróżniamy?

W ramach przedstawienia oznakowań przeciwpożarowych należy także pamiętać o innych znakach, które wchodzą z kolei w skład zabezpieczeń BHP. Stąd wyróżniamy także oznakowania ewakuacyjne i informacyjne. Większe zakłady pracy typu hale przemysłowe, produkcyjne i magazyny powinny posiadać zgodne z normami oznakowania dotyczące wszystkich zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Brak oznakowań może wiązać się z karami finansowymi. Z tego powodu nikt też nie chce ryzykować. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a oszczędne formy oznakowań z pewnością nie wpłyną na poprawę warunków ewakuacyjnych i ochrony przeciwpożarowej.
oznakowania ewakuacyjne

Oznakowania przeciwpożarowe dla firm

Zapewnienie sprawnej ewakuacji z biura, hali produkcyjnej, magazynu czy jakiegokolwiek innego budynku użyteczności publicznej spoczywa na rękach administracji oraz właścicieli danego obiektu. Oznakowania ppoż – przeciwpożarowe powinny znajdować się we wszystkich miejscach, także na korytarzach. Istotne jest tutaj precyzyjne rozmieszczenie znaków. Przykładowo oznakowania ewakuacji muszą znajdować się na wysokości od 150 cm do 200 cm od podłogi. Istnieje wiele zależności związanych ze stosunkiem wysokości a odległością od punktu obserwacji. Przy właściwym rozmieszczeniu znaków pomoże nam firma, która od lat zajmuje się usługami w zakresie tworzenia zabezpieczeń przeciwpożarowych Flame Protect z Warszawy.

Flame Protect – oznakowania przeciwpożarowe dla Warszawy, okolic i wybranych miast.

Polecamy również: Zabezpieczenia ppoż WarszawaSzkolenia ppoż WarszawaSug WarszawaPrzegląd zbiorników przeciwpożarowych WarszawaPrzegląd systemu sygnalizacji pożaru Warszawa, Przegląd systemu oddymiania- Warszawa Wilanów

Za pośrednictwem prawdziwych profesjonalistów możesz uzyskać pomoc w ramach usług ppoż. Flame Protect to firma z doświadczeniem, która zajmuje się wieloma zagadnieniami względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego jaki i zapewniania dodatkowego sprzętu. Oznakowania przeciwpożarowe dla firm dostępne już od zaraz. Wystarczy skontaktować się z biurem 607 067 285 i umówić odpowiedni termin. Bezpieczeństwo pracowników i wszystkich osób znajdujących się na terenie obiektu to odpowiedzialność, która spoczywa na zarządcy. Dzięki oznakowaniom przeciwpożarowym uzyskamy prawidłowe elementy wpływające bezpośrednio na podniesienie standardów bezpieczeństwa. Warszawa, wybrane miasta i najbliższe okolic – to tutaj możesz liczyć na naszą pomoc. Dodatkowe informacji o działalności Flame Protect znajdą Państwo na https://flameprotect.pl/.

1