Aktualności

Instalacja tryskaczowa- zastosowanie, działanie

Data publikacji: 18.08.2021

Instalacja tryskaczowa- zastosowanie, działanie. Nowoczesne urządzenia gaśnicze takie jak instalacje tryskaczowe podbijają rynek. Warto zaznaczyć, że wykonywane są z najwyższej jakości materiałów oraz montowane przez doświadczonych fachowców. Warto zaznajomić się w jakich aspektach potrzebne są instalacje tryskaczowe.

Zastosowanie instalacji tryskaczowych.

Instalacje tryskaczowej mają bardzo różne zastosowanie. Są wykorzystywane jako środek gaśniczy do gaszenia materiałów typu drewno, papier, plastik, itp. Uwaga wyjątkiem są w tym wypadku materiały wchodzące w interakcję z wodą, np urządzenia pod napięciem. Instalacje tryskaczowe są najczęściej montowane w:

  • obiektach handlowo – usługowych, czyli sklepy, galerie handlowe,
  • obiektach magazynowych i produkcyjnych, czyli rożnego rodzaju firmy, magazyny,
  • obiektach użyteczności publicznej, czyli hale sportowe, kina, hotele, urzędy.

Działanie instalacji tryskaczowych, na czym polega?

Instalacje tryskaczowe przede wszystkim służą do automatycznego gaszenia pożaru wodą większych obiektów w momencie wystąpienia pożaru. Warto zaznaczyć, że instalacje te mogą być wypełnione nie tylko wodą, ale i także powietrzem pod wysokim ciśnieniem. Za stałe ciśnienie odpowiedzialna jest pompa, która w momencie pożaru, czyli wzrostu temperatury przebija ampułkę tryskacza i zaczyna rozpylać wodę na dane pomieszczenia. Ciekawym aspektem jest także to, że w momencie kiedy sama woda nie jest wystarczalna do wygaszenia pożaru, można zastosować gaszenie pianą. Jest ono pomocne przy substancjach trudnych typu oleje, alkohole, łatwopalne substancje, itp.
Zobacz również:

  1. Przegląd drzwi przeciwpożarowych
  2. Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
  3. Przegląd stałych urządzeń gaśniczych
  4. Przegląd instalacji tryskaczowej

Dlaczego warto założyć instalację tryskaczową?

Nowoczesne instalacje tryskaczowe są praktycznie bezawaryjne, co za tym idzie w momencie kiedy następuje pożar są w stanie wspomóc jego gaszenie. Są tak niewielkich rozmiarów, że nie rzucają się w oczy w pomieszczeniach, są praktycznie niewidoczne. Wczesna faza wykrycia pożaru daje wielkie szanse na jego ugaszenie, kiedy tylko zostanie wykryty pożar cały system jest uruchamiany automatycznie, pozwala to na dosłownie natychmiastową reakcję. Co ważne zakładając instalacje tryskaczowe można w ten sposób powiększyć strefy pożarowe jak i również kwestie ewakucji. Może wpłynąć to na cały kosz inwestycji, znacząco go zmniejszyć.

Flame Protect instalacje tryskaczowe serwis, co nas wyróżnia na tle innych?

Drodzy Państwo warto zainteresować się tą kwestią, gdyż instalacje tryskaczowe znacząco wpływają na bezpieczeństwo nas samych. Trzeba pamiętać oczywiście o ich regularnych przeglądach, które także zapewnia firma Flame Protect. Dobrze dobrania wykonana instalacja tryskaczowa z całą pewnością posłuży wiele lat. Jest to ochrona nas samych, jakże ważna w niespodziewanych sytuacjach losowych.
Zapewniamy kompleksową usługę na najwyższym poziomie. Nasi specjaliści wykonują powierzone im zadania sumiennie i zgodnie z odgórnie ustalonymi normami bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Państwa jak ważna jest taka instalacja, w jaki znaczący sposób może wspomóc wczesne stadium pożaru i pomóc w jego dogaszaniu. Ogień to niesamowity żywioł, który często nie jest łatwy do opanowania. Z instalacją tryskaczową ten problem będzie na pewno mniejszy, łatwiejszy w usunięciu go. Oczywiście należy mieć na uwadze, że nawet dobrze dobrana instalacja tryskaczowa nie zwalnia z racjonalnego myślenia oraz przede wszystkim względów bezpieczeństwa innych ludzi.
Aby chronić siebie i innych warto skorzystać z profesjonalnych usług firmy Flame Protect. Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji w razie rodzących się wątpliwości bądź pytań.
Polecamy również:

  1. Projektowanie systemów oddymiania
1